Dzbanek filtrujący - pożyteczny prezent na każdą okazję
Dzbanek filtrujący – pożyteczny prezent na każdą okazję
19 lutego, 2021
Gdzie kupić dzbanek i butelkę Dafi
Gdzie kupić dzbanek i butelkę Dafi
19 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Sekret tkwiący w zasypie filtrującym

Dzbanki filtrujące stały się bardzo popularnym podręcznym sprzętem AGD. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, kształtów i parametrów, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić przede wszystkim co jest główną składową danego filtra, bo przecież to jest najważniejsze. Warto wybrać producenta, który zna polskie realia i rozporządzenia dotyczące jakości wody jak na przykład polski producent dzbanków i butelek filtrujących Dafi.

Dlaczego ten zasyp filtrujący jest tak ważny?

Jeśli chodzi o zasyp filtrujący to jest to najważniejszy punkt dzbanka filtrującego. Został on stworzony tak, aby jak najlepiej wpasować się w realia dotyczące obecnego zanieczyszczenia i chlorowania wody z kranów. Dzięki temu powstała unikalna technologia, która pozwala na uzyskania wysokiej jakości wody w bardzo prosty sposób. Dzięki temu jego posiadacze mogą bez ograniczeń cieszyć się smaczną i zdrową wodą. Co ciekawe również dobór złoża filtrującego może mieć wpływ na smak otrzymanej wody. Wody przefiltrowanej można używać do parzenia kawy czy herbaty albo do gotowania. Używanie przefiltrowanej wody znacznie poprawia wartości odżywcze i walory smakowe przygotowywanych potraw.

Z czego składa się zasyp filtrujący?

Przede wszystkim zasypy w dzbankach filtrujących Dafi skuteczne działanie jest gwarantowane przez dobór specjalnie wyselekcjonowanych i atestowanych składników. Wybierane są tylko te, które swoją skuteczność i bezpieczeństwo mają potwierdzone licznymi badaniami naukowymi i laboratoryjnymi. Każdy uniwersalny filtr Dafi składa się z dwóch warstw filtrujących i każda ma swój aktywny udział w całym procesie. W górnej warstwie odfiltrowuje się zanieczyszczenia mechaniczne jak piasek czy rdza, a siateczka filtrująca zatrzymuje tłuszcz i pianę. W składzie zasypu filtrującego znajduje się węgiel aktywny, którego głównym zadaniem jest absorbcja chloru, detergentów, pestycydów i innych substancji pochodzenia organicznego. Usuwanie zanieczyszczeń z wody odbywa się właśnie przez wiązanie cząsteczek węgla z cząsteczkami zanieczyszczeń. Poza tym węgiel jest impregnowany srebrem co zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Oprócz węgla aktywnego w składzie zasypu jest również żywica jonowymienna, która usuwa nadmiar soli magnezu i wapnia, które są źródłem twardości wody i są odpowiedzialne za osadzanie się kamienia. Ponadto potrafi ona usuwać niektóre metale ciężkie jak ołów. Firma Dafi ma w swojej ofercie również takie filtry, które mają właśnie w żywicy właściwości, które wzbogacają wodę w magnez i podnoszą pH filtrowanej wody, dzięki czemu zyskuje ona korzystny dla zdrowia odczyn zasadowy, który odkwasza organizm. Tak właśnie zaprojektowany układ mieszaniny filtrującej powoduje cyrkulację wody i jej koliste ruchy przez co ten kontakt z zasypem się wydłuża i dzięki temu możliwa jest skuteczna filtracja. Po załadowaniu filtra do dzbanka należy go dwukrotnie przelać wodą – taka początkowo przefiltrowana woda świetnie nadaje się do podlewania roślin doniczkowych.